- Menu podmiotowe
- Rada Powiatu
- Protokoły z posiedzeń komisji Rady Powiatu
- VI kadencja Komisji Rady Powiatu (2018-2023)
Protokół wspólnego posiedzenia Komisji Polityki Finansowej oraz Komisji Infrastruktury i Gospodarki Rady Powiatu Świeckiego z dnia 20 września 2023 r.
Dot. posiedzenia Komisji Polityki Finansowej
Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji- według załączonej listy obecności.
Obecni na posiedzeniu goście:
- Pani Bożena Gaca-Zielińska- Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Świeciu,
- Pan Franciszek Koszowski- Wicestarosta Powiatu Świeckiego,
- Pan Przemysław Leśniewski- Prezes Zarządu Nowy Szpital Sp. z o.o. w Świeciu,
- Pani Adrianna Nowicka- Członek Zarządu Nowego Szpitala w Świeciu.
Otwarcia tej części posiedzenia dokonała Przewodnicząca Komisji Polityki Finansowej Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska, która powitała członków Komisji oraz zaproszonych gości. Następnie przedstawiła porządek obrad:
- Analiza wykorzystanych środków na funkcjonowanie Nowy Szpital Sp. z o.o.
- Sprawozdanie z wykorzystania środków finansowych na wydatki inwestycyjne prowadzone w placówkach dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatu Świeckiego.
Do pkt. 2
Pani Bożena Gaca-Zielińska przedstawiła „Sprawozdanie z wykorzystania środków finansowych na wydatki inwestycyjne prowadzone w placówkach dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatu Świeckiego” (materiał stanowi załącznik do protokołu).
Pan Franciszek Koszowski podkreślił, że ważną inwestycją jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, w której planowane jest docieplenie budynku, rozbudowa i montaż windy.
Pani Bożena Gaca-Zielińska powiedziała, że część dokumentacji jest gotowa, tj. na termomodernizację dachu. W tym roku zlecono wykonanie dokumentacji na rozbudowę, docieplenie tylnej ściany oraz budowę windy.
Pan Andrzej Kowalski zapytał o strych Poradni.
Pani Bożena Gaca-Zielińska wyjaśniła, że zgodnie ze zleconą koncepcją na zagospodarowanie strychu na cele sali szkoleniowej wstępna kwota tego zadania wynosiła 2 000 000 złotych. Zdecydowano się więc zagospodarować salę szkoleniową w tej części, która zostanie dobudowana.
Do pkt. 1
Pan Przemysław Leśniewski przedstawił „Informację o aktualnej sytuacji finansowej Nowego Szpitala sp. z o.o. w Świeciu”, stanowiącą załącznik do protokołu. W trakcie wystąpienia omówił dane dot. poszczególnych rodzajów usług medycznych świadczonych przez Nowy Szpitali, zatrudnionej kadry czy działań, jakie były realizowane przez placówkę, w tym zrealizowanych inwestycji. Przekazał także informację o otrzymaniu przez Nowy Szpital w Świeciu z Funduszu Medycznego dotacji na modernizację oraz doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, w wysokości 12 143 000 złotych oraz dotacji z Urzędu Marszałkowskiego na zakup sprzętu medycznego do oddziałów szpitalnych w kwocie 1 700 000 złotych. Ocenił, że te zmiany wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie szpitala. Na prośbę Pana Wicestarosty wspomniał również o planowanej budowie zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.
Pan Andrzej Kowalski pogratulował otrzymania tych środków. Dodał, że dużo kontrowersji było ze zmienionym stosunkiem właścicielskim, stąd zapytał, jak Prezes ocenia współpracę z nowymi właścicielami.
Pan Przemysław Leśniewski odparł, że pojawiły się wątpliwości co do funkcjonowania szpitala. W marcu tego roku doszło do zmiany właściciela spółki Grupa Nowy Szpital Holding S.A., którym został fundusz inwestycyjny Penta Hospitals. Z punktu widzenia Nowego Szpitala w Świeciu akcjonariat się nie zmienił, natomiast co do zarządzania praca odbywa się na bieżąco.
Pani Adrianna Nowicka wskazała, że starają się ocenić te zmiany, ponieważ przy takiej strukturze jaką jest szpital nie jest to długi okres. Trzeba dużo czasu, żeby rozstrzygnąć wszystkie niuanse współpracy, ale podkreśliła, że nie ma żadnej nerwowej sytuacji.
Pan Przemysław Leśniewski pozytywnie ocenia bieżące działania szpitala, choć przyznał, że dużym sprawdzianem będą projekty, przetargi i ich realizacja.
Pan Franciszek Koszowski powiedział, że uczestniczył w konferencji dot. funkcjonowania szpitali, na której głównie podnoszono kwestie zadłużenia innych tego typu placówek, co dla samorządu jest bardzo dużym problemem.
Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska podkreśliła, że samorząd musi współpracować z takimi podmiotami, nawet jeśli ścierają się różne koncepcje musi zostać wypracowany kompromis, ponieważ jest to działanie na rzecz pacjentów.
Pani Adrianna Nowicka przyznając rację Pani Przewodniczącej zwróciła uwagę na problem związany z brakiem odpowiedniej kadry zarządzającej szpitalami.
Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska uważa, że jest bardzo dużo dobrych menadżerów i osób, które mają talent w tej dziedzinie lub są bardzo dobrze przygotowani do pełnienia tej funkcji. W przypadku placówek zadłużonych duży wpływ ma presja, żeby osiągnąć natychmiastowy efekt, co jest nierealne, ponieważ potrzeba na to kilku lat. Dlatego chętnych osób do podjęcia takiego stanowiska jest niewiele, a jeśli ktoś obejmie te funkcje to przekalkuluje sobie to na własne cele.
Pani Adrianna Nowicka powiedziała, że zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak ważna jest współpraca Zarządu szpitala z Powiatem, aby obie strony rozumiały, jak to powinno funkcjonować.
Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska opierając się na przygotowanym materiale zapytała o kadrę medyczną, w przypadku której zauważalny jest jej odpływ.
Pan Przemysław Leśniewski powiedział, że przeprowadzona została w tym roku kurenda jeśli chodzi o otwarte umowy w szpitalu, w szczególności umowy cywilno-prawne. Wyjaśnił, że były umowy pootwierane, natomiast nie były one realizowane, stąd w tym roku zamknięto te, które nie nosiły za sobą rzeczywistej pracy.
Pani Adrianna Nowicka dodała, że było tak w przypadku ratownictwa w okresie Covid. Podkreśliła, że nie są to żadne zwolnienia dyscyplinarne, tylko rozwiązanie umowy. Następnie wskazała, iż szpital nie kupuje sprzętu, a dopiero później szuka pracowników do jego obsługi, tylko odwrotnie.
Pan Przemysław Leśniewski zwrócił uwagę, że w grupie pielęgniarek i położnych jest wzrost zatrudnienia. Natomiast jeżeli chodzi o spadek w grupie lekarzy, to rzeczywiście jest on związany z uporządkowaniem umów. Zwrócił uwagę, że jeżeli byłby odpływ personelu, to szpital nie mógłby realizować usług. Podkreślił, że bardzo dobrym przykładem jest oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym, gdzie usługa realizowana jest nie tylko dla Powiatu Świeckiego, ale także dla Powiatu Tucholskiego, Chełmińskiego, a przede wszystkim dla miasta i Powiatu Grudziądz. Wyraził również zadowolenie z chęci odbywania stażów podyplomowych czy specjalizacji przez młodych lekarzy. Dzięki stabilnej sytuacji na oddziałach w zakresie personelu praca przebiega w sposób sprawny i poukładany. Kontynuując zapewnił, że jest to szpital bezpieczny dla lekarza- personel dysponuje bardzo bogatym zapleczem diagnostycznym, a w każdej sytuacji lekarz może poprosić o konsultację innych specjalistów. Na koniec wypowiedzi poinformował o podpisaniu umowy z Politechniką Bydgoską w zakresie kształcenia przyszłych medyków.
Pan Andrzej Kowalski zauważył, że pojawiają się coraz lepsze sygnały o szpitalu, w związku z czym zniknie niekorzystna ocena placówki. Mimo poprawy warunków i zachodzących zmian, m.in. na recepcji zapytał o wyjazd karetek oraz drzwi wejściowe do budynku, które w jego ocenie wymagają poprawy wizerunkowej.
Pan Przemysław Leśniewski podziękował za pozytywną opinię szpitala, co jest efektem pracy nie tylko Zarządu, ale przede wszystkim personelu. Odparł, że następuje zmiana pokoleniowa kadry, pojawiają się nowi pracownicy, a część obecnych przechodzi na emeryturę. Jeżeli chodzi o recepcję i punkt obsługi pacjenta jest praktycznie całkowicie nowy personel. W kwestii wyjazdu karetek przypomniał, iż Pan Wicestarosta zadał oficjalne zapytanie w tym zakresie, ale zarówno zespoły ratownictwa medycznego jak i transportu nie wniosły żadnych uwag co do aktualnej organizacji drogowej, która jego zdaniem jest optymalna. Następnie podziękował zarówno Radzie jak i Zarządowi Powiatu za to, że zdecydowano się na wystąpienie o dotację na wykonanie parkingu, dzięki czemu przybyło ok. 100 nowych miejsc parkingowych, a także pojawiły się nowe chodniki, drogi wewnętrzne i oświetlenie, co ma wpływ na dobry odbiór szpitala. W kontekście drzwi wejściowych powiedział, że przyjrzy się tej sprawie.
Pan Franciszek Koszowski pozytywnie ocenił funkcjonowanie SOR-u i dodał, że zachodzą zmiany mentalne.
Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska wspomniała, że najwięcej zarzutów było do jakości pracy SOR-u i niewłaściwego traktowania pacjentów. Negatywnie oceniając poprzedniego kierownika SOR-u powiedziała, że jeśli zachodzi zmiana to nowa osoba ma inne spojrzenie na organizację pracy.
Pani Adrianna Nowicka poinformowała, że niedawno wszedł w życie przepis, który uniemożliwia lekarzowi POZ-u wystawienia skierowania do SOR-u, tylko musi on kierować pacjenta na oddział. Zadanie szpitala polega natomiast na tym, że należy tak porozmawiać z lekarzami z SOR-u i organizować pracę, że mimo, iż obowiązuje przepis zgodnie z którym lekarze nie muszą przyjąć pacjenta ze skierowaniem, to i tak się to dzieje. Zaznaczyła, że zależy to od sposobu rozmowy i dobrej woli ludzi.
Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska podała przykład sytuacji, kiedy to miała problem z otrzymaniem pomocy, co wpływa na negatywne opinie szpitala.
Pani Adrianna Nowicka odparła, że zdają sobie z tego sprawę i zależy to od ludzi.
Pan Andrzej Kowalski poruszył kwestię pacjenta, który miał zgłosić się do poradni ortopedycznej po 3 miesiącach od złamania nogi. Zaznaczył, że należałoby cos zrobić z podobnymi przypadkami.
Pani Adrianna Nowicka wyjaśniła, że w przypadku o którym mówił Pan Andrzej Kowalski winę ponosi zarówno szpital, który ma za mało ortopedów, choć zwiększono ich dostępność oraz pacjent, który zwlekał z rejestracją do poradni.
Pan Przemysław Leśniewski podkreślił, że jeżeli jest taka konieczność, to dokonuje się przesunięć w wizytach. W szpitalu zostało zatrudnionych 3 nowych ortopedów, w związku z czym ilość wykonywanych usług w poradni potroiła się. Wskazał, że pojedyncze przypadki o których mówił Pan Radny zdarzają się, podkreślając jednocześnie, że w zakresie obsługi pacjenta działa na miejscu punkt obsługi oraz call center i jeżeli coś wynika z winy pracownika jest to korygowane.
Pani Adrianna Nowicka zwróciła się z prośbą o sygnalizowanie podobnych przypadków.
Pan Adam Knapik, odnośnie poruszonej kwestii dot. zadłużenia szpitali powiedział, że są szpitale prywatne, wysoko specjalistyczne, które zbankrutowały, ale i są jednostki publiczne, które generują wynik dodatni, stąd wszystko zależy od osób zarządzających. Uważa, że dobrze się stało dla powiatu, że wszedł Nowy Szpital, dzięki czemu oddłużyliśmy placówkę całkowicie. Wskazał na szpital w Grudziądzu, wyjaśniając przyczyny zadłużenia. W kontekście młodych lekarzy jest jednak zaskoczony, podając przykład w którym młoda osoba nie dostała się na staż.
Pan Przemysław Leśniewski dodał, że jest to niemożliwe. Nie zna tej sytuacji, stąd należałoby porozmawiać na ten temat i wyjaśnić.
Pani Adrianna Nowicka wspomniała o tzw. asystencie lekarza SOR-u, który jest autorskim programem placówki. Jest bardzo dużo chętnych, co przekłada się na korzyści zarówno dla kandydatów na lekarzy, jak i samych lekarzy SOR-u.
Pan Adam Knapik odnośnie SOR-u uważa, że to wszystko zależy od ilości pacjentów w danym momencie. Jest system TRIAGE, stąd z reguły wszystkie niezadowolenia wynikają właśnie z tego.
Pani Adrianna Nowicka przyznała rację i dodała, iż jest to irytujące, że kolejność zgłoszenia nie decyduje o kolejności przyjęcia.
Dot. wspólnego posiedzenia Komisji Polityki Finansowej oraz Komisji Infrastruktury i Gospodarki
Obecni na posiedzeniu członkowie Komisji- według załączonych list obecności.
Obecni na posiedzeniu goście:
- Pani Karolina Gapska-Kostrzewa- Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świeciu,
- Pani Karolina Kasica- Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świeciu.
Otwarcia tej części posiedzenia dokonał Przewodniczący Komisji Infrastruktury i Gospodarki Pan Brunon Han, który powitał członków obu Komisji oraz zaproszonych gości. Następnie przedstawił porządek obrad:
- Analiza materiałów będących przedmiotem obrad Rady Powiatu Świeckiego.
- Sprawy bieżące.
Do pkt. 1
Pani Karolina Kasica oraz Pani Karolina Gapska-Kostrzewa przedstawiły projekt uchwały Rady Powiatu Świeckiego w sprawie zmiany Uchwały nr LI/319/23 z dnia 29 marca 2023 roku w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (przedstawiony materiał stanowi załącznik do protokołu posiedzenia Zarządu Powiatu z dnia 18.09.2023 r.).
Pan Brunon Han zapytał o wzrost dopłaty na uczestnika WTZ.
Pani Karolina Gapska-Kostrzewa wyjaśniła, że 1800 zł na rok wzrasta dotacja na uczestnika WTZ.
Pan Brunon Han poinformował, że w porządku obrad najbliższej sesji jest ujęty projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały odnośnie diet przysługującym radnym Powiatu Świeckiego. Zasygnalizował, że w wielu jednostkach samorządu terytorialnego odbyły się kontrole tego typu uchwał przez prokuraturę, dlatego postanowiono bardziej dopracować obowiązującą uchwałę tak, by była ona zgodna z intencją. Zaznaczył, iż podstawowym zadaniem diety jest wyrównanie strat poniesionych przez radnych w związku z wykonywaniem mandatu. Dieta nie może być więc wynagrodzeniem, a w obecnej uchwale nie było zapisu, który mówił o tym, w jaki sposób traktować dietę w momencie, gdy nie ma sesji w danym miesiącu. Projekt zakłada, że udział radnego w różnego rodzaju spotkaniach/komisjach/sesjach to jest połowa działalności radnego, zaś drugą połową jest inna działalność dodatkowa, np. spotkania z wyborcami. Zwrócił również uwagę, że w poprzedniej uchwale nie była rozwiązana kwestia przebywania przez radnych na zwolnieniu lekarskim, co oczywiście wiąże się z niemożnością wykonywania działalności statutowej. Kontynuując wskazał, iż kolejną zmianą jest wprowadzenie zapisu dot. powoływania nadzwyczajnych komisji do innych zadań, w której za uczestnictwo radnemu będzie należała się dieta. Na koniec swojej wypowiedzi powiedział o planowanym spotkaniu z przewodniczącymi klubów, w celu przedyskutowania omówionego projektu uchwały.
Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska zapytała, jakie punkty zostały zmienione, ponieważ w uzasadnieniu uchwały jest tylko mowa o wnioskach prokuratury.
Pan Brunon Han co do zmian wskazał, że można sobie porównać tą uchwałę, która obowiązuje z obecnym projektem. Wyjaśnił, że pojawiły się dodatkowe zapisy, ponieważ w wielu jednostkach samorządu terytorialnego wszystkie uchwały dot. diet zostały w jakiś sposób zakwestionowane.
Pan Andrzej Kowalski wspomniał, że w ostatnim półroczu prokurator zwrócił się o zmianę uchwał dot. diet do tych jednostek, w których zapisy budziły wątpliwości. Podkreślił, że dieta radnego nie jest wynagrodzeniem i jest to główna zasada, do której prokurator ma uwagi.
Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska uważa, że jeżeli przygotowuje się projekt zmiany, należałoby podpiąć pod to odpowiednie źródło.
Pan Adam Knapik objaśnił, że kwestia o której Pan Przewodniczący mówił to były wezwania prokuratury do uchylenia aktów prawa miejscowego, gdzie nie było zapisów o ekwiwalentności. W obecnej uchwale Rady Powiatu Świeckiego dot. diet radnych jest taki zapis, zgodnie z którym za każdą nieobecność potrąca się 20% przysługującej diety. Wyraził opinię, aby zastanowić się nad tą sprawą i powrócić do tematu na sesji w październiku, biorąc pod uwagę fakt, że nie ma obecnie żadnego postępowania. Zaproponował, by kluby i komisje przedyskutowały ten projekt i wypracowały stanowisko. Zgodził się z Panem Przewodniczącym, iż niektórzy radni taktują dietę jako formę wynagrodzenia, czego przykładem było wyjście na poprzedniej sesji jednej radnej chwilę po podpisaniu listy obecności. Dlatego być może warto doprecyzować kwestię obecności. Poruszył także sprawę Komisji Rewizyjnej- na posiedzeniu na którym jest lista obecności obecni są wszyscy członkowie, ale podczas kontroli, która trwa np. kilka godzin obecnych jest już tylko kilku jej członków, choć upoważnienie otrzymał każdy z radnych. Stwierdził ponadto, że w przypadku, kiedy Komisja Rewizyjna zawraca się o rozszerzenie zespołu kontrolnego o innego radnego warto byłoby wprowadzić dodatek w określonej wysokości. Zaapelował, aby nie wprowadzać zmian w uchwale na szybko, ponieważ jego zdaniem jest to niejasno napisane. Akty prawne powinny być tak skonstruowane, aby nie było wątpliwości co do ich interpretacji. Wyraził również opinię o czasowym niewykonywaniu obowiązków przez radnego i konieczności składania z tego powodu oświadczenia do Przewodniczącego Rady, mówiąc, że jest to martwy punkt.
Pan Andrzej Kowalski zgodził się w większości kwestii, o której mówił Pan Adam Knapik ale poprosił, aby skoncentrować się na wypracowaniu takiego regulaminu, który niwelowałoby podobne sytuacje. Podkreślił, że radny nie ma prawa do oceny drugiego radnego, może to uczynić tylko wyborca.
Pan Adam Knapik odparł, że nie dokonał oceny osoby, ale zachowania, które jego zdaniem było nieetyczne.
Pan Andrzej Kowalski powtórzył, że należałoby opracować regulamin rozwiązujący takie sytuacje, np. wprowadzający podwójny podpis, ale nie oceniajmy teraz poszczególnych radnych.
Pani Katarzyna Kaczmarek-Sławińska powiedziała, że pracujemy w zakładach pracy, gdzie większość ma szefów nad sobą lub szefuje innym i zdarza się, że musimy gdzieś wyjść. Jej zdaniem należało podejść do Przewodniczącego i powiedzieć o konieczności opuszczenia obrad, co byłoby wyjściem usprawiedliwionym. W przypadku tej radnej jest to systematyczne działanie. Nadmieniła, że w związku z pełnioną przez nią funkcją musiała uczestniczyć również w sesji Rady Miasta Nowe, która czasowo pokrywa się z sesjami Rady Powiatu. W związku z czym w tym przypadku wypłacono zarówno dietę radnego, jak i wynagrodzenie.
Pan Roman Witt stwierdził, że nie będzie proste zachowanie proporcji ze względu na różny czas trwania sesji w przypadku szybszego wyjścia radnych, stąd trzeba dopracować zasady. W kontekście Komisji Rewizyjnej zapytał, czy za każdym razem komisja musi pracować w 100% składzie. Powołując się na własne doświadczenie samorządowe powiedział, że komisja powoływała spośród siebie skład, który przeprowadzał kontrole, jest to zatem kwestia uzgodnienia.
Pan Franciszek Koszowski wolałby, aby zaczekać i na temat proponowanej zmiany uchwały porozmawiać z prawnikiem. Uważa, że nie ma sensu zastanawiać się, kto szybciej opuścił obrady, choć patrząc od strony moralnej jest to nieuczciwe.
Pan Adam Knapik w odniesieniu do wypowiedzi Pana Romana Witta powiedział, że zespoły kontrolne powołuje się miesiąc wcześniej, w momencie kiedy ogłasza się daną kontrolę. To do Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej należy powołanie zespołu kontrolnego i jeśli chcemy porządkować takie kwestie, to miejscem do wprowadzenia mechanizmów jest uchwała o dietach.
Pan Roman Witt odpowiedział, iż powoływanie zespołu kontrolnego i zwracanie uwagi członkom jest kwestią techniczną należącą do Przewodniczącego Komisji. Jeżeli dana osoba będzie powołana do zespołu kontrolnego i nie weźmie udziału w kontroli, to powinno być to usystematyzowane.
Pan Adam Knapik zgodził się z przedmówcą i dodał, że w jego ocenie wymaga to doprecyzowania. Biorąc pod uwagę to, że radni mogą mieć własne obserwacje ze swoich komisji zaproponował, aby wrócić do tego w październiku. Zaznaczył, by nie przeceniać roli prawników, ponieważ to radni mają mandat i to im zaufali wyborcy. Radca prawny jest od służenia swoją wiedzą fachową w zakresie kazuistyki i tworzenia normatywnych aktów prawnych od strony prawidłowości, a nie od tego, co w nich jest, bo to Rada Powiatu jest od stanowienia prawa miejscowego.
Pan Brunon Han odpowiadając przedmówcy wskazał, iż Pracami Komisji Rewizyjnej kieruje Przewodniczący. Sam był jej członkiem i wie, że zawsze były powoływane zespoły kontrolne na ogół 3-osobowe, wyznaczone do określonych zadań. Co do projektu uchwały wskazał, że poprosił o zmiany, ponieważ miał sygnały z innych jednostek o uwagach prokuratury, ale to od Rady zależy, czy zmiany te zostaną wprowadzone. Przypomniał, iż przed sesją odbędzie się spotkanie z szefami klubów radnych do przedyskutowania tego tematu.
Pan Adam Knapik wyraził wątpliwości do tego pomysłu.
Pan Andrzej Kowalski wyjaśnił, że istnieje możliwość zmiany porządku obrad.
Pan Brunon Han nie widzi problemu ponieważ to radni zdecydują, co dalej z omawianym projektem uchwały. Następnie przedstawił założenia oświadczenia Rady Powiatu Świeckiego w sprawie reparacji, odszkodowań i zadośćuczynienia z tytułu strat, jakie Polska poniosła z powodu napaści Niemiec oraz późniejszej okupacji na terenie Powiatu Świeckiego.
Pan Franciszek Koszowski sądzi, iż bardziej powinniśmy się skupić nad przyjęciem oświadczenia, a nie nad ew. poprawkami.
Pan Adam Knapik przypomniał, że na spotkaniu, które odbyło się po ostatniej sesji Rady Powiatu zdecydowano, że przyjęta zostanie uchwała w przygotowanej wersji .
Pan Brunon Han odparł, że w przypadku uwag istnieje możliwość przygotowania innej wersji.
Do pkt. 2
Pan Brunon Han poinformował, że kolejna część posiedzenia Komisji Infrastruktury i Gospodarki odbędzie się w Zespole Szkół Specjalnych w Świeciu.
Dot. posiedzenia Komisji Infrastruktury i Gospodarki
Następnie członkowie Komisji Infrastruktury i Gospodarki udali się z wizytą do Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Świeciu, gdzie zapoznali się ze stanem infrastruktury placówki.
Na tym posiedzenie zakończono
Protokolant:
Katarzyna Kwaśnik
Biuro rady
Przewodnicząca Komisji
Polityki Finansowej
(Katarzyna Kaczmarek-Sławińska)
Przewodniczący Komisji
Infrastruktury i Gospodarki
(Brunon Han)